Sylwester Szmyd

kolarz szosowy

4

Trzy tygodnie na zgrupowaniu minęły mi bardzo szybko

1… a tym samym przeleciało i całe Giro d’Italia. Enzo zasłużonym zwycięzcą. Od Saltary nikt mu realnie nie zagroził w końcowym triumfie. Dużo bardziej pasjonująca była walka Niemka ze Scarpą. To raz dwanaście sekund urwane, raz dwadzieścia, potem czterdzieści w plecy i tak do końca, a cały efekt to medal z ”drewna” dla Scarpy i szóste miejsce Przemka. Drużynowo niezły wynik. Wygląda, że dla Przemka były to najlepsze trzy tygodnie w karierze i miejsce które na pewno daje mnóstwo osobistej satysfakcji. Mi by dało…

Dużo bardziej mnie zaskoczył Rafał. Trzeci rok wśród „profi” i jak dotychczas tylko trzy, cztery razy widzieliśmy go na wyścigach w top10, a na Giro walczył wśród najlepszych pod górę. Kolarstwo na szczęście to nie szkoła, nie trzeba przechodzić z klasy do klasy, ogromny postęp. Myślę, że gdyby nie skrócone etapy wyszedłby zwycięsko w walce o biały koszul z Kolumbijczykiem. Zwycięzcy białej koszuli z Giro czy Tdf bardzo często później wygrywali lub stawali na podium Wielkich Tourów tak wiec możemy mieć nadzieje, że i Rafał już wkrótce stanie na podium.

W niedzielę startuje w DL, ostatnim wyścigu przed TdF. Wyścig ciężki jak zawsze, a ja mam nadzieje, że pod górę będzie już całkiem ok. Chociaż nie zapominam, że do najcięższych etapów TdF brakuje jeszcze osiem tygodni i nie ma co przesadzać.
562 foto: Kasia Szmyd

Sylwester Szmyd • 28 maja 2013


Previous Post

Next Post

Comments

 1. jarecki 29 maja 2013 - 23:22

  Jak to powiedzial p.Tomek Jaronski-do tej pory giro na swoich barkach dzwigal Sylwek Szmyd. Czekamy na Pana w TdF, POZDROWIENIA.

 2. Gump 30 maja 2013 - 11:47

  Giro za nami choć bez Sylwasa,
  Biało Czerwoni pierwsza klasa,
  Majka i Niemiec pod górę gnali,
  aż do dziesiątki się załapali.

  Gołemu też się nalężą słowa uznania,
  bez niego nie byłoby finiszowania,
  Dauphine, pamiętamy,
  i na powtórkę znowu czekamy.

  Na Tour szczyt formy przyszykujesz,
  plany najlepszym pokrzyżujesz,
  czekam i wierzę ,że szansę dostaniesz,
  wygrasz etap na pudle staniesz.

  Pozdrawiam,
  Marcin z Ustrzyk Górnych.

 3. lysysloik 30 maja 2013 - 21:50

  komentarze dzialaja 😀

 4. jarecki 1 czerwca 2013 - 20:24

  Panie Sylwku, czekamy. Pozdrowienia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *