Sylwester Szmyd

kolarz szosowy

2

Czasówka pod górę… czasówka… coś pomiędzy

…bo jeśli średnia jest 30km/h to już jednak nie jest typowa czasówka pod górę. Na Nevegal podczas Giro 2011 gdzie było 5km płaskiego jak stół Contador zrobił średnią „tylko” 26km/h na 12km czasówki.

Liczyłem na lepsze miejsce, może pierwsza piątka, ale jak patrzę to strata nie była duża właśnie do piątego zawodnika. Patrząc na wykres z mojej jazdy (watty) to najsłabiej pojechałem dwukilometrowy odcinek między 3500 a 5500m trasy czyli ten najbardziej płaski. Tak czy inaczej średnia 6,29 W/kg i 97 rpm oznacza, że była to dobra czasówka i na wiele więcej na dziś mnie nie stać. Wiem, że gdyby to było 9km o nachyleniu jak pierwsze 2km to klasyfikacja wyglądałaby inaczej.

Cały Pari-Nice pozytywny, bez ścigania, tylko trening. Nie miałem najmniejszych problemów ani z rytmem wyścigu ani pod górę. Potrafiłem się dobrze przygotować do początku sezonu. Dużo zmieniłem, udało mi się wprowadzić w tegoroczne przygotowania wszystkie elementy o których myślałem po zeszłorocznym sezonie i widzę, że jest extra. Teraz myśli uciekają do Andory, już za 10 dni kolejna meta pod górę.

foto: bettiniphoto

Sylwester Szmyd • 12 marca 2012


Previous Post

Next Post

Comments

  1. ryszard 17 marca 2012 - 20:42

    Stanęło na czasie więc skomentuję czasówkę pojechał pan świetnie jak zobaczyłem pana na czwartym miejscu nie wierzyłem to chyba pierwszy tak dobrze przejechany etap na czas 8 miejsce dobre z Kancelarą w przyszłości można się scigać z poważaniem r.s.

  2. www.numizmatyczny.pl 20 marca 2012 - 10:33

    Zdjęcie trochę pozowane 😉
    Już czekamy na emocje jak podczas TdF’11, gdzie liderzy (np. Voeckler i inni – nazwisk nie będę ujawniał) na Pinerolo i Galibier ledwo się trzymali Pana koła.
    Życzymy zdrowia i udanych podjazdów.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *