Sylwester Szmyd

kolarz szosowy

5

Na Lazurowe też zawitała zima


Podejrzewam, że w Polsce mało kto w tych dniach wsiada na rower… chociaż muszę przyznać, że w przeszłości sam wyjechałem 2-3 razy na trening przy minus 18stC a jak było minus 10stC to w juniorach nawet i dystans jeździłem uznając, że to w miarę ciepło. Tyle, że może 20 lat temu to była norma i szkoda było się rozczulać nad sobą bo do dziś bym tak został siedząc w domu i patrząc przez okno na pogodę…

Na Lazurowe też zawitała zima. Alpy Nadmorskie pokryte od dziś śniegiem, nad morzem w ciągu dnia 11stC. Źle nie jest, zimno, ale udało mi się dojechać nawet na 900m, tak wiec spokój, byle znów się nie rozpadało.

W kolejnym miesiącu najczęściej będę podjeżdżać Col d’Eze czyli podjazd czasówki kończącej tegoroczny Paris Nice. Trochę przyspieszyłem w porównaniu do zeszłego roku z przygotowaniami ale nie jadąc TdF to nawet lepiej. Nawet jeśli 6watt/kg na ostatnim teście na szosie to już dobrze, trzeba do tego dołożyć jeszcze mnóstwo pracy nad wytrzymałością progową by na dużych górach od kwietnia było tak jakbym chciał.

Sylwester Szmyd • 30 stycznia 2012


Previous Post

Next Post

Comments

 1. Tompoz 31 stycznia 2012 - 12:05

  Napisz czy te 6 watt/kg masz na progu beztlenowym czy przy takich wattach odmówiłeś, wrzuc skan z badań zaciekaw kibiców itd. itd.

 2. Radek 1 lutego 2012 - 22:07

  Witam panie Sylwku. Chciałem zapytać czy w wyścigu Duphine Libere będzie miał pan wolną rękę?

 3. Michał 2 lutego 2012 - 19:24

  Przepraszam za prywatne pytanie ale Pan mieszka w La Turbie? Jeśli tak to nieomal przejeżdżałem koło pana domu podczas mojej podróży sakwiarskiej do Santiago de Compostella! Gdybym wiedział to bym wpadł! Na batona energetycznego! i kawkę! 😉

 4. Andrzej 6 lutego 2012 - 16:26

  No to Alberto jednak nie był czysty; więc dla mnie to Pan zwyciężył na Alpe d’Huez w 2010

 5. wolkow 7 lutego 2012 - 07:00

  Sporo osób jeździ i to całkiem spore dystanse. Proszę zajrzeć na http://www.bikestats.pl powiedzmy.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *