Sylwester Szmyd

kolarz szosowy

4

Po Austrii

14622614154_c9773c1fcc_bPodczas całego wyścigu dookoła Austrii nic nie napisałem. Nie było najgorzej ale i nic nie ugrałem. Może nie sama generalka, bo sumując straciłem dużo więcej na mokrych zjazdach niż pod górę, ale próbowałem pójść w odjazdy i nic z tego nie wyszło, a te w Austrii dojeżdżały.

Właśnie, nawet jeśli zjeżdżałem w trakcie deszczu z góry 102km/h to i tak hamowałem więcej od innych. Co tu mówić o Austrii, na TdF podobnie jak tegorocznym Giro wydaje się, że jak ktoś się nie połamie, mocno nie poobija to już przeszedł główną selekcję i jest wśród wygranych, nieporozumienie. Wydaje mi się, że dawniej jednak tak nie było, że jazda była czystsza i niekoniecznie wszyscy atakowali wszędzie, niezależnie od warunków i ryzyka.

Mój najbliższy start to TdP.

Sylwester Szmyd • 17 lipca 2014


Previous Post

Next Post

Comments

 1. Jancio 20 lipca 2014 - 11:19

  Czekamy z niecierpliwością na pana w Polsce na TdP

 2. www.numizmatyczny.pl 20 lipca 2014 - 22:10

  Cytat z wp.pl: Kiedyś tłumaczyłem Sylwkowi Szmydowi: „Jedź, wygraj jeden etap, stać cię na to”. A on mi mówi: „Nie, ja pomagam”. No to się wkurzyłem – „Kurde, można pomagać, jak się jest słabym, a ty nie jesteś” – powiedziałem, ale nie posłuchał, nie chciał pokazać pazurków. I co teraz powie? Kariera mu się kończy, będzie się chwalił, że zawsze był pomocnikiem? Może tylko pozazdrościć Rafałowi. Majka to już bez względu na wszystko zawsze będzie marka – mówi jeden z największych polskich kolarzy, Zenon Jaskuła.

  A według nas jest inaczej – jeżeli coś się robi, trzeba to robić dobrze. A Pan bardzo dobrze pomaga wygrywać – i w tym jest mistrzostwo świata.

 3. kibic 29 lipca 2014 - 20:06

  trzymam kciuki na występ w TdP 🙂

 4. Mirek 30 lipca 2014 - 19:59

  Jak pasuje Panu ten podjazd pod szczyrbskie pleso ?
  Czy da się tam zaatakować na rundach ?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published / Required fields are marked *